Advokátní kancelář Botanická | Brno
2018
Team:
David Menšík, Petr Skrušný, Ondřej Žvak
Vizualizace:
Ondřej Žvak
Investor:
AK Kremplová Iva
Typologie:
Interiér
Stupeň projektu:
Studie | Realizace zde

Zadáním investora byla ekonomická rekonstrukce prostoru již zavedené advokátní kanceláře. Problémem proto byl čas, za který musí být přestavba provedena. Kancelář může být mimo provoz pouze jeden den. Návrh interiéru je tedy přizpůsoben rychlé kompletaci a rekonstrukci daných prostor.

Koncepce je jednoduchá, dle potřeb advokátní kanceláře je většina nábytku otevřená pro rychlý přístup ke spisům a materiálům. Některé interiérové prvky se vymykají uniformní lesklé bílé, která je v historické budově užita již na obložky rekonstruovaných dveří, kastlová okna apod., a jsou provedeny v dřevěné dýze.

Detaily kancelářského nábytku jsou navrženy z aluminiové litiny. Zdi jsou opatřeny šedým benátským štukem, který dle přání investorů imituje pohledový beton. Důležitým prvkem je rozmístění zaměstnanců, kteří mají přístup ke společným stolům nacházejícím se ve středech místností, jež jim umožňují potřebnou komunikaci, aniž by narušovali soukromí ostatních spolupracovníků. Ti pak mají možnost využít úložných prostor v mobilních boxech a uzavřených dílech polic lemujících stěny interiéru.